Menu Zamknij

Siatkarski przegląd tygodnia #1

Witam, co tam u Was słychać? Jak minął weekend? Ja zrobiłem w trzy dni 2000 kilometrów autkiem, więc kolorowo nie było. Odreaguję pewnie dziś albo jutro na plaży. Tymczasem zapraszam na skromne podsumowanie tygodnia. Znajdzie się tu coś o reprezentacji Polski oraz poszczególnych transferach. Zapraszam do czytania.

#Mistrzostwa Świata

Polska kadra rozpoczęła niedawno zgrupowanie w Zakopanem, na którym pojawiło się 15 zawodników. Oznacza to, że Vital Heynen skreśli już tylko jedną osobę przed tegorocznymi MŚ. Kto to będzie? Pewnie ktoś z piątki przyjmujących. Kubiak i Szalpuk to absolutne pewniaki. Kwolek też powinien zostać, natomiast miejsca może zabraknąć dla Fornala, bądź Śliwki. Póki co tak wygląda skład. 

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz , Fabian Drzyzga 

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek , Damian Schulz 

Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski

Przyjmujący: Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek 

Teraz uwaga. Na zgrupowaniu pojawił się Wilfredo Leon. Póki co jako partner treningowy, lecz niewykluczone, że wkrótce jako pełnoprawny kadrowicz.

Kilka dni temu ogłoszono, że zamiast zaplanowanego jednego spotkania towarzyskiego z reprezentacją Belgii, w ramach przygotowań do MŚ, zagramy dwa. Oba mecze odbędą się w Szczecinie 4 i 5 września.

Występ Facundo Conte na MŚ stoi pod znakiem zapytania. Podczas Ligi Narodów nabawił się kontuzji barku i przechodzi obecnie proces rehabilitacyjny. Problem w tym, że według krajowych mediów może się z tą rehabilitacją nie wyrobić. Reprezentacyjni lekarze przewidują, że zacznie ćwiczyć prawie bez żadnych ograniczeń na początku sierpnia. Jak będzie na pewno dowiemy się niedługo. Warto przypomnieć, iż Conte doznał już poważnej kontuzji barku w 2013 roku.

Georgi Bratojew, rozgrywający Bułgarii, także nie zagra na tej imprezie. Uraz stopy, którego dostał na początku czerwca jest poważny i najprawdopodobniej minie  miesiąc zanim zapadnie decyzja o operacji. Szkoda gościa, bo już drugi raz nie zagra na tej imprezie przez kontuzje.

O tym, że na MŚ nie zagra przyjmujący reprezentacji Brazylii, Mauricio Borges, wiemy już od Final Six Ligi Narodów. Pech chciał, że zerwał więzadła krzyżowe i musiał przejść operację. Sam nigdy nie miałem poważnej kontuzji, ale kilku moich znajomych zerwało więzadła. Efekt? Wielomiesięczna rehabilitacja, a i po powrocie looz w grze nie ten sam. W przypadku Mauricio zapowiedziano 6 miesięcy przerwy, co i tak wydaje się wariantem optymistycznym. O problemie innego przyjmującego Canarinhos pisałem tutaj.

 

#Juantorena studzi emocje

Wydaje się, że reprezentacja Włoch  po nieudanej Lidze Narodów powinna odkupić swoje winy na MŚ. Nie ulega wątpliwości ogromny potencjał składu oraz prestiż jakim cieszy się reprezentacja Włoch, czy też liga włoska. As Azzurrich w wywiadzie dla włoskiej gazety La Gazzetta Dello Sport powiedział:

Teraz mamy 6 tygodni, aby lepiej przygotować się do tego pięknego turnieju. Nie jedziemy tam jako faworyci i być może to nawet lepiej. Nasza podróż na tę imprezę się zaczęła i jestem całkowicie pewny, że Blengini wraz ze sztabem sprawią, że będziemy w jak najlepszej formie na nasz debiut 9 września przeciw reprezentacji Japonii. – Osmany Juantorena

 

#Karuzela transferowa

To już wie każdy, ale i tak dodam. Nikolay Penchev zasilił szeregi Stoczni Szczecin. Sporo tych Bułgarów tam mają. Penchev będzie walczył o miejsce w szóstce przede wszystkim z innym nabytkiem drużyny ze Szczecina, Nicholasem Hoagiem.

 

Rodrigo Quiroga ponownie zasila szeregi  argentyńskiego Obras de San Juan. Nie wiem co jest z nim nie tak, ale nie wydaje mi się, żeby zagrał w jednym klubie więcej niż pojedynczy sezon.

Chodzi plotka, że Tomasz Kalembka ma uzupełnić skład Zaksy na pozycji środkowego.

Uwaga bomba. Zenit Sankt Petersburg podpisał Georg Grozera. Facet jest doskonale znany kibicom naszej ligi, potężnie zbudowany gracz, który poprowadził Resovię do mistrzostwa. Potrafił wbijać kołki, przewińcie do 1:16.

Informacja może nie tak spektakularna, ale postanowiłem ja umieścić. 41 letni Dennis Angel, Kubańczyk z włoskim obywatelstwem przedłużył kontrakt z mistrzem portugalskiej ligi Sportingiem CP. Młodsi kibice mogą go nie kojarzyć, gdyż lata świetności ma dawno za sobą, lecz mimo sędziwego wieku jak na siatkarza trzyma się bardzo dobrze. Był to bardzo skoczny i dobrze zbudowany siatkarz. Niewysoki jak na atakującego/przyjmującego ale piekielnie skuteczny ze swoją lewą ręką. To co wyprawiał w lidze włoskiej i reprezentacji Kuby, to poezja. Zmusić Juantorenę do zmiany? Żaden problem.

Dzięki za dziś do zobaczenia.

 

Please follow and like us:
Posted in Plus Liga, Siatkówka halowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.