Menu Zamknij

Zmienne szczęście Polaków – FIVB WT Finals Hamburg

Siema. Jak do tej pory polskie pary radzą sobie całkiem nieźle w finałach World Tour i są na dobrej drodze do ćwierćfinałów. Wczoraj Fijałek/Bryl ograli po tie-breaku Hiszpanów Herrera/Gavira, a Kantor/Łosiak ulegli świetnie grającym na tym turnieju Włochom Nicolai/Lupo. Dziś O 13 Fijałek/Bryl zagrają o drugie miejsce z Łotyszami Plavins/Tocs, natomiast Kantor/Łosiak zmierzą się z rewelacyjną parą miejscowych Wickler/Thole. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zobaczymy naszych w wieczornych meczach ćwierćfinałowych. 

Fijałek/Bryl – Herrera/Gavira 2-1 (13:21, 21:12, 15:12)

Ładne rozpoczęcie spotkania po obu stronach siatki. . Póki co set obfituje w wiele pięknych obron. Po autowym plasie Fijałka Hiszpanie uciekli na dwa punkty (9:11). As serwisowy Gaviry oraz blok Herrery na atakującym Brylu dają cztery punkty przewagi i przy wyniku 13:17 Polacy proszą o przerwę. Słabsza gra naszych w drugiej części seta pozwoliła rywalom na pewne zwycięstwo.

Tym razem Fijałek/Bryl świetnie weszli w seta prowadząc na starcie 4:0, ale małe zamieszanie spowodowane potencjalnym dotknięciem siatki Bryla pozwoliło przeciwnikom na zrobienie trzech punktów z rzędu. Od tego momentu Polacy zaczęli grać solidnie w każdym elemencie i dzięki błędom rywali, naszym trudnym zagrywkom i blokowi osiągnęliśmy wysoką przewagę 19:10, którą dowieźliśmy do końca.

Od świetnej obrony i potężnego uderzenia rozpoczął Bryl, aby w kolejnej akcji dorzucić blok. Po błędzie wystawy Michała Hiszpanie zremisowali 4:4. W tym secie nie siedzi nam póki co zagra, przez co nie możemy odskoczyć przeciwnikom. Haha. Na przekór moim słowom Grzegorz zagrał asa pomiędzy dwóch Hiszpanów (9:7). Punkt za punkt. Nikt nie chce przegrać. Porażka Hiszpanów znacznie komplikuje im drogę do medalu, gdyż jedną porażkę na tym turnieju ponieśli. Koniec. Błąd w ataku rywali i mamy drugie zwycięstwo na tym turnieju pary Fijałek/Bryl.

Kantor/Łosiak – Nicolai/Lupo 1-2 (21:16,16:21, 13:15)

Początek seta to  gra punkt za punkt, zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę i w sumie nic ciekawego. Dopiero autowy atak w kontrze Nicolaia daje nam dwupunktowe prowadzenie 8:6. Taki stan rzeczy utrzymywał się to wyniku 14:12, a potem  Polacy wreszcie skończyli dwie kontry i osiągnęliśmy cztery oczka przewagi. Kilka lepszych akcji Włochów zwieńczonych blokiem Nicolaia i Kantor/Łosiak biorą czas przy wyniku 16:15. Krótka przerwa zrobiła dobrze Polakom i bez większych problemów kończą seta zwycięstwem.

Druga odsłona ma identyczny przebieg jak pierwsza, a przynajmniej początek (9:9). Po przerwie Włosi zaczęli nam uciekać. Nicolai złapał blokiem szybką piłkę na lewe skrzydło i nasi wzięli czas przy wyniku 11:14. Od tego momentu punkty zdobywaliśmy na zmianę co nie było nam na rękę. Set padł łupem pary Nicolai/Lupo.

Trudna zagrywka na dzień dobry zmusiła Lupo do uderzenia w siatkę, ale w drugiej akcji Włoch się zrehabilitował. Nicolai zagrał mocno z wyskoku i następnie skorzystał z przechodzącej piłki wbijając gwoździa (4:5). Nicolai wyjaśnia wynik asem serwisowym (11:8). Z tego się będzie ciężko otrząsnąć, ale póki co czas dla naszych. Piękna akcja, lecz Włosi blokują i są już trzy oczka od zwycięstwa. Łosiak zagrywa asa. Czas dla rywali (10:12). Kontynuujemy dobrą passę. Mocna zagrywka i kontra jest nasza. Pierwsza piłka meczowa obroniona, ale  na drugą nie dajemy sobie szans, gdyż Łosiak gra w aut.

Pozostałe wyniki
Grupa A

Wickler/Thole – Nicolai/Lupo 2-1 (21:17, 18:21, 15:13)

Samoilovs/Smedins – Stoyanovskiy/Velichko 1-2 (18:21, 21:19, 13:15)

Samoilovs/Smedins – Wickler/Thole 1-2 (21:17, 12:21, 12:15)

Grupa B

Mol/Sorum – Plavins/Tocs 2-1 (18:21, 21:19, 15:12)

Brouwer/Meeuwsen – Plavins/Tocs 1-2 (23:21, 19:21, 13:15)

Mol/Sorum – Herrera/Gavira 2-0 (21:14, 21:15)

Please follow and like us:
Posted in Siatkówka plażowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.