Menu Zamknij

Fijałek i Bryl ze srebrnym medalem – Major Series Vienna

Witam. Ależ to był turniej dla Fijałka i Bryla. Dwa piękne zwycięstwa w czwartek, które dały nam awans do strefy medalowej. W meczu o półfinał ograli nie byle kogo, bo Pedro i Bruno. Tak się złożyło, że po tym jak napisałem, abyście zwrócili uwagę na katarską parę Tijam/Cherif, ponieważ mogą zaskoczyć na tym turnieju, potwierdzili moje słowa i awansowali do półfinału. Na dodatek Fijałek z Brylem mieli szansę pomścić Prudla i Szałankiewicza, gdyż to właśnie z Katarczykami zagrają o wejście do finału Major Series Vienna. Jak wiemy zrobili to śpiewająco nie tracą seta. Finał  przegrali ze świetnie dysponowanymi Norwegami, parą Mol/Sorum. To już trzecia duża impreza z rzędu wygrana przez nich, a ogólnie wygrali  19 kolejnych spotkaniach. WOW. Czyżbyśmy mieli być świadkami norweskiej dominacji w najbliższych latach? Tradycyjnie daję link do relacji z dnia poprzedniego i zapraszam Was do czytania.

Fijałek/Bryl – Mol/Sorum (Norwegia) 0-2 (12:21, 17:21)
Set I

Pierwszy punkt zdobywa Grzegorz Fijałek atakiem obok bloku z prawego skrzydła, lecz po chwili psuje zagrywkę. Tym razem plas nad blokiem od Fijałka (2:1). Psujemy drugą zagrywkę z rzędu. Norwedzy świetnie się bronili, ale nie dali rady przy trzeciej próbie Polaków. As serwisowy Mola! Piłka leciała z prędkością 102 kilometrów na godzinę. Bryl blokuje na naszej prawej stronie (5:4). Bryl mocno, lecz w aut. To już trzecia zepsuta zagrywka. Norwegowie się już porządnie rozgrzali, to widać. Sorum kończy atakiem z lewej strony po skosie (6:7). Pięknie Sorum z lewego skrzydła plasuje w sam narożnik do prostej. Póki co idziemy łeb w łeb. Cztery punkty oddaliśmy w tym secie rywalom po zagrywce. Norwegowie szczęśliwe bronią i przebijają drugą piłkę, która wpada w boisko (8:10). Fijałek dostał piłkę na siatkę i niestety nie udało mu się wygrać rywalizacji z dużo wyższym Molem.  Blok od Mola i tracimy już 5 punktów (9:14). Czas dla naszych. Niestety przy drugiej próbie ataku, Bryl uderza w aut. Rehabilituje się w następnej akcji (10:15). Kolejna czapa od Norwegów. Mol plasuje z prawej strony wzdłuż siatki, Fijałek tylko dotyka piłkę. W siatkę plasuje Bryl. Set zmierza ku końcowi (12:19). Dwa bloki na Fijałku z rzędu kończą seta.

Set II

Fijałek gra asa między dwójkę rywali. Mol popełnia błąd podwójnego odbicia i zaczynamy od  dwupunktowego prowadzenia. Uderzenie block-out od Bryla (3:1). Niestety znowu psujemy zagrywkę. Sorum w kontrze z prawego skrzydła kończy atak po skosie. Podobnie jak na początku pierwszego seta gramy punkt za punkt w tej fazie (5:5). Potężny blok od Mola. Ten chłopak jest niesamowity, druga z rzędu czapa. Czas dla Polski. Mamy 6:8 po ataku po bloku Mola. Grzegorz kończy plas przy schowanych rękach Mola w bloku. Szczęśliwie uderza z drugiej piłki w kontrze Bryl (9:11). Zepsute zagrywki nie pozwalają nam na nawiązanie walki. Świetnie broni mocny cios Fijałek i z drugiej piłki uderza  Bryl (11:12). Nie mam pytań, Mol jest niesamowity. To kolejny blok od tego gracza. Bez bloku uderza Sorum, choć Grzegorz prawie go obronił. Uff, Bryl prawie zablokowany, lecz piłka wylatuje na aut. W aut uderza Mol i jest 15:16. Bryl z lewego skrzydła do skosu (16:17). Szkoda następnej zepsutej zagry. Serwis Mola odbija się od taśmy i przelatuje na naszą stronę (16:19). Piłka meczowa po uderzeniu do prostej z lewej strony Soruma. Mecz kończy blok Mola na Fijałku.