Menu Zamknij

Będą głośne transfery w Asseco Resovii Rzeszów

Dzień dobry. Dziś krótki wpis o charakterze informacyjnym na temat Asseco Resovii Rzeszów. Jest pewna zasada, która dotyczy każdego klubu sportowego. Jesteś na tyle dobry, ile masz pieniędzy. Niestety jest to smutna prawda. Bez sponsorów kluby nie są w stanie utrzymać dobrych zawodników, co skutkuje brakiem realizacji zakładanych celów sezonowych.  Mimo najszczerszych chęci działaczy klubowych, bez wsparcia finansowego nie utrzymają klubu na takim poziomie jaki by sobie życzyli kibice. Przejdźmy do rzeczy.

#Nowy sponsor Asseco Resovii Rzeszów

W piątek 20 lipca na oficjalnej stronie Asseco pojawiła się informacja o uzyskaniu przez ten klub nowego sponsora. Firma VARIOEDGE jest firmą projektową, która wspiera klientów na rynkach zagranicznych, zapewnia profesjonalną pomoc techniczną, popartą doświadczeniem, w celu zapewnienia budowy najwyższej jakości sieci. Nie jest to wielka firma, o czym świadczy choćby kapitał zakładowy, który wynosi 300 tysięcy złotych. Za to liczy się fakt pozyskania dodatkowych środków. Grosz do grosza a będzie koksza, czy jakoś tak.

#Asseco

Rzeczą oczywistą jest kto jest sponsorem tytularnym klubu. Asseco daje najwięcej pieniędzy i to jest fundament sukcesów Resovii (analogicznie w każdym klubie). Prezesem zarządu Asseco Resovii Rzeszów jest Adam Góral, który jest także prezesem Asseco Poland S.A, gdzie ma 9,74% kupionych akcji. Teraz uwaga!!! Firma Asseco podpisała w ubiegłym tygodniu kontrakt na modernizację Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS-u. Czy jest to ważne? I to jak, bowiem wartość tego kontraktu opiewa się na prawie 350 milionów złotych. Dodajmy do tego kolejny podpisany kontrakt, tym razem na 24,5 miliona złotych i wyjdzie nam, że ta firma przez najbliższe lata będzie radziła sobie całkiem nieźle.

Co to oznacza dla rzeszowskiego klubu? Więcej pieniędzy od sponsora. Mając na uwadze powyższe można zakładać, że w przyszłym okresie transferowym Resovia będzie polowała na jakieś wielkie nazwisko. Poprzedni sezon nie był zbyt udany, a  od nadchodzących rozgrywek rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta ze względu na pojawienie się nowego giganta na siatkarskiej mapie Polski. Działacze rzeszowskiego klubu są świadomi tego, że jeśli chcą walczyć o najwyższe miejsca muszą wydać pieniądze na duże transfery.

Tyle na ten moment. Do zobaczenia jutro rano. 

Please follow and like us:
Posted in Plus Liga, Siatkówka halowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.